Субота, 18.05.2024, 11:05

Червоногригорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів



Мої статті [37]
Новини школи [161]
Освіта України [8]
Цікаві новини [8]


Як ви оцінюєте рівень освіти в Україні???
Всього відповідей: 22


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Повідомлення:
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Освітні сайти:


Вітаємо!


 

 

 














Головна » Статті » Мої статті

На "гарячу лінію" МОН лише два студенти...
За два дні роботи "гарячої лінії" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за телефоном (44) 486-78-48 його фахівці отримали 18 дзвінків від студентів. З них лише два були пов'язані з фактами вимагання хабарів.

"У першому випадку йшлося про те, що у студентів вимагали гроші за здачу заліку. У другому студенти розповіли, що у них збирають по 60 гривень за диплом. Розбиратимемося", - повідомив заступник начальника департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко. Всі інші дзвінки не пов'язані з хабарами - студенти цікавилися правилами вступу, відновленням на навчанні і тому подібне.

У той же час на "гарячу лінію" громадської ініціативи "Студентський захист" (96) 536-77-42 і електронною поштою studzahust@gmail.com надійшло близько десятка скарг на хабарі. Судячи по ним, ставки за останній рік особливо не змінилися: у невеликих регіональних ВНЗ за складання іспиту або заліку вимагають від 100 до 400 гривень, у ВНЗ, розташованих у крупних містах, просять $100-400. Інколи вимагають платити оптом - 5000 грн за всю сесію.

Наприклад, студенти Рівненського і Криворізького медичних коледжів повідомили, що у них вимагають централізовано, через старост, платити за складання іспитів 100-400 грн. А в криворізькому ВНЗ пропонують ще і "альтернативний" варіант: зробити вдома у викладача ремонт або купити плазмовий телевізор.

У коледжах факти дачі хабарів спростовують. "Це анонімки, хіба до них можна серйозно ставитися? Може, у студента зуб на викладача. А на батьківських зборах з'ясовується, що деякі беруть у батьків гроші нібито на хабар, а потім витрачають їх на свої потреби", - сказав заступник директора по навчальній роботі Рівненського медичного коледжу Микола Дашевський.

"Телевізори ми купували за рахунок бюджету коледжу, а не за гроші студентів. У нас є ящик для скарг, який я особисто перевіряю, - ніхто про хабарі не повідомляв", - говорить директор Криворізького медколеджу Людмила Козенко.

Студент-заочник з Луганська поскаржився на те, що у Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля (CНУ) у нього і його друзів за успішну здачу іспитів вимагають по 5000 грн. "Сигнал перевіримо. З нечистими на руку прощатимемося", - відзначив перший проректор університету Михайло Смирний.

Примітно, що всі сигнали - з невеликих регіональних ВНЗ. Правда, це не означає, що у великих з хабарами покінчено, запевняє координатор "Студентського захисту" Андрій Чорних: "Просто студенти вважають, що на невеликі ВНЗ простіше знайти управу".
Категорія: Мої статті | Додав: Vadik (20.01.2011)
Переглядів: 834 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: